Kiteen Pallo 90 > Joukkue
Yhteystiedot
Briefly in English


 

Kiteen Pallon toimisto
Leipurintie 4, 82500 Kitee
Puh. 044 322 5230
Fax. (013) 225 227
kiteenpallo@kipa90.com








 

Miesten superpesis 2006. Ylempi jatkosarja ja VÄLIERÄT

Välierät

       VÄLIERÄT, 3 voitolla finaaliin            
                                        
29.8. Sotkamo - Kitee            17.30
      Kuopio - PattU,Raahe        17.30
                                       
31.8. Kitee - Sotkamo            17.30
      PattU,Raahe - Kuopio        17.30
                                       
2.9. Sotkamo - Kitee         * 16.00
     Kuopio - PattU,Raahe     * 16.00
                                       
       TARVITTAESSA                    
3.9. Kitee - Sotkamo         * 17.00

     PattU,Raahe - Kuopio     * 17.00
                                       
7.9. Sotkamo - Kitee            17.00
     Kuopio - PattU,Raahe        17.00

                                       
     * Ottelu alkaa klo 13.00, jos siitä
      
tulee TV-lähetys.  

Ylempi
Jatkosarja

Runkosarjan jälkeen kahdeksan parasta joukkuetta pelaa ylemmän jatkosarjan, yksinkertaisena sarjana, jossa jokainen joukkue kohtaa toisensa kerran.

Ylempi Jatkosarja,
lopputilanne 27.8.2006

SoJy    7  4  2  0  1  60-35 22
Puijo   7  4  1  1  1  65-37 17
PattU,  7  3  1  1  2  64-30 17
KiPa    7  2  3  0  2  38-40 15
NuJy    7  3  1  0  3  46-36 12
KoU     7  0  3  2  2  47-73  8
Tahko   7  0  1  0  6  36-73  3
Lippo   7  0  0  2  5  29-61  2

Ylemmän jatkosarjan joukkueet saavat runkosarjan perusteella hyvityspisteitä seuraavasti: 6, 5, 3, 2, 1, 1, 0, 0. Runkosarjassa sijoille 1-4 sijoittuneet joukkueet saavat sarjaan neljä kotiottelua.

1.   Sotkamon Jymy  6 pist.
2.   Pattijoen Urheilijat 5 pist.
3.   Kiteen Pallo  3 pist.
4.   Puijon Pesis  2 pist.

5.   Nurmon Jymy  1 pist.
6.   Hyvinkään Tahko  1 pist.
7.   Oulun Lippo  0 pist.
8.   Koskenkorvan Urheilijat  0 pist.

Ylemmän jatkosarjan neljä parasta pelaavat välierät. Otteluparit ovat 1-4 ja 2-3. Kolmella voitolla pääsee loppuotteluun.

Loppuottelu ratkaistaan myös kolmella voitolla. Ensimmäinen loppuottelu pelataan paremmin jatkosarjassa sijoittuneen kentällä. Pronssimitali ratkaistaan yhdellä ottelulla, joka pelataan jatkosarjassa paremmin sijoittuneen kentällä.

Jatkosarja:
su 13.8. SoJy-PattU, KiPa-PuPe,  NuJy-Tahko,  Lippo-KoU.
ti 15.8. SoJy-NuJy,  PattU-Tahko, PuPe-Lippo,  KoU-KiPa.
to 17.8. PattU-NuJy, KiPa-Lippo,  PuPe-KoU,  Tahko-SoJy.
su 20.8. SoJy-PuPe,  KiPa-Tahko,  NuJy-KoU,  Lippo-PattU.
ti 22.8. PattU-KiPa, PuPe-NuJy,  Tahko-Lippo, KoU-SoJy.
to 24.8. KiPa-NuJy,  PuPe-Tahko,  Lippo-SoJy,  KoU-PattU.
su 27.8. SoJy-KiPa,  PattU-PuPe,  NuJy-Lippo,  Tahko-KoU.

Imuroi Jatkosarjan spekulointitaulukko!

Alkuaan muistaakseni kauden 1998 runkosarjaan väsäämääni taulukkoa
saa vapaasti muokata ja parannella :-)

Viralliset alkamisajat

su 13.08.
Sotkamo-PattU,Raahe 17.00
Kitee-Kuopio 17.00
Oulu-Koskenkorva 17.00
Nurmo-Hyvinkää 18.00

ti 15.08.
Sotkamo-Nurmo 18.00
PattU,Raahe-Hyvinkää 18.00
Kuopio-Oulu 18.00
Koskenkorva-Kitee 18.00

to 17.08.
PattU,Raahe-Nurmo 18.00
Kitee-Oulu 18.00
Kuopio-Koskenkorva 18.00
Hyvinkää-Sotkamo 18.00

su 20.08.

Sotkamo-Kuopio 17.00
Kitee-Hyvinkää 17.00
Nurmo-Koskenkorva 17.00
Oulu-PattU,Raahe 17.00

ti 22.08.
PattU,Raahe-Kitee 17.30
Kuopio-Nurmo 17.30
Hyvinkää-Oulu 17.30
Koskenkorva-Sotkamo 17.30

to 24.08.
Kitee-Nurmo 17.30
Kuopio-Hyvinkää 17.30
Oulu-Sotkamo 17.30
Koskenkorva-PattU,Raahe 17.30

su 27.08.
Sotkamo-Kitee 17.00
PattU,Raahe-Kuopio 17.00
Nurmo-Oulu 17.00
Hyvinkää-Koskenkorva 17.00


Välierät:
ti 29.8. 1-4, 2-3
to 31.8. 4-1, 3-2
la 2.9.  1-4, 2-3
tarvittaessa:
su 3.9.  4-1, 3-2
to 7.9.  1-4, 2-3

Loppuottelu:
su 10.9. paremmin sijoittuneen kentällä
la 16.9. heikommin sijoittuneen kentällä
su 17.9. paremmin sijoittuneen kentällä
tarvittaessa:
la 23.9. heikommin sijoittuneen kentällä
su 24.9. paremmin sijoittuneen kentällä

Pronssiottelu:
su 10.9. paremmin sijoittuneen kentällä


Takaisin